مجموعه {شهر کناف } در راستاي ارائه محصولات اصلي با ضمانت و برند معتبر ، ارتباط سریع و خريد مستقيم از مشتریان مسکونی و شرکت ها و نمايندگان  را در شرح کار خود دارد.

مجموعه ساختمانی با انجام فعالیت ها در چارچوب موازین تجاری-اخلاقی و با روشی سودآور در داخل کشور در راستای تأمین کالای مورد نیاز مشتریان داخلی از سراسر کشور و ارائه خدمات پس از فروش کالا و  دانش فنی ، توسعه مباحث مختلف کاری و استقبال از طرح ها و ایده های دانش بنیانی و جدید در جهت بکارگیری و حمایت از نیروهای جوان ، تحصیلکرده دانشگاهی و اندیشمند برای اشتغال زایی در داخل کشور و توسعه شرکت در سطح بین المللی تأسیس گردید تا بتواند نقش بسزایی جهت تأمین کالا در صنعت کشور و ارائه خدمات و بازاریابی آنها در سراسر کشور در بلندمدت در سایه خدمت به کشور ایران داشته باشد.

 

شکل امروزی بناهای جدید باتوجه به روش اجرا و تنوع متریالهای به کار برده شده در آن، از بناهای گذشته متفاوت می باشد. نگاه جدید انسانبه ساختمان سازی و متریال استفاده شده در آن، باعث به وجود آمدن محصولاتی متنوع و گوناگون در راستای ساخت و ساز شده است که ارتباطتنگاتنگی با وضعیت اقتصادی جامعه دارد. صنعت ساخت و ساز یکی از تاثیرگذارترین بخشهای صنعت در جهان می-باشد. این صنعت در سال هایگذشته تحت تاثیر رقابت با هزینه ها بوده است. با توجه به شرایط رقابتی و متغیرهایی نظیر تغییرات جمعیتی، شرایط آب و هوایی و رقابت در عرصهبین المللی صنعت ساختمان سازی در دراز مدت نیاز به نوآوری های متعدد نظیر اجرای سازههای کافی و تطبیق آن با نیازهای بشری مورد نیاز است.باتوجه به سبکی وزن کناف، بهرهگیری از اتصالات و مهاربندهای استاندارد و محکم، پایداری و مقاومت زیادی را در برابر زلزله از خود نشان میدهد.از مهمترین دلایل استقبال از کناف، حذف ملات و اتصالات پیچی، سرعت و کیفیت بالا، تنوع و انعطافپذیری در نوع محصولات همراه با قیمتمناسب آن می باشد. در حال حاضر کناف به عنوان برند پیشرو در زمینه ساخت و ساز خشک در سطح ایران و جهان شناخته شده و با استقبالروزافزون سازندگان مواجه شده است. بسیاری از سازندگان کناف به عنوان جایگزینی برای رابیتسکاری و با نسل جدید سقف کاذب شناختهمی شود. بر این اساس در این تحقیق که به صورت توصیفی– تحلیلی می باشد، به بررسی مزایا و معایب کناف و کاربرد آن در معماری می پردازیم.